Ayın Aile Buluşması: Leylekler image Yaşasın; Okullar Açıldı!

  Türkiye’nin İlk Alerji Derneği Kuruldu

  Polene, kediye, köpeğe, parfüme, çileğe, yumurta ya da çikolataya karşı alerjiniz olabilir. Aynı şekilde bahar döneminde hapşırıp, burnunuz akabilir, kızarıp kaşınabilirsiniz. Ama alerji sadece bunlardan ibaret değildir ve yukarıda saydıklarımızdan ötürü hafife alınacak durumlar da değildir.

  Türkiye’nin ilk “Alerji ile Yaşam Derneği” işte bütün bu yanılgıları ortadan kaldırmak, bilinçli ebeveyn sayısını arttırmak ve bu hastalıktan muzdarip olanlara yardımcı olmak amacıyla kuruldu.

  “Alerji ile Yaşam Derneği” kısa bir süre önce kuruldu. Bu işe ön ayak olan ise çocuğu sadece üç besin yiyebilen Özlem Ceylan. Altı yıldır çocuğunun rahatsızlığı ile mücadele eden Ceylan, benzer durumda bulunan 16 aile ile bir araya gelerek Türkiye’nin ilk alerji hastalığı derneğini kurdu.

  Alerji ile Yaşam Derneği, başta çocuklar olmak üzere her türlü alerji ve alerji kökenli hastalık sahibi kişilere destek olmak, toplumu bu hastalıklar konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek, alerji hastalarının teşhis ve tedavi imkanlarını geliştirmek, hastaların günlük yaşam kalitelerini arttırmak için ilgili özel ve kamu kuruluşları ile işbirliği yapmak ve üyelerine psiko-sosyal destek sağlamayı amaçlıyor.

  Dernek yakın zamanda bir de site açacak. “Alerjidernegi.org.tr” adresinde alerji hakkında bilgi dışında evde ve okulda alınabilecek önlemler, seyahate çıkarken dikkat etmeniz gerekenler, alışveriş yaparken etiket okuma gibi konularda bilgiler paylaşılacak. Buna ek olarak, alerji dostu ürün önerilerine de yer verecek olan sitenin sosyal medya hesaplarında da bilgiler ve öneriler paylaşılacak. Dernek aynı zamanda aileleri ve toplumu alerji konusunda bilinçlendirmek için seminerlere devam ederken alerji dostu ürünler ve ürün etiketleri için markalarla da ortak çalışmalar yapmayı planlıyor.

  İBS 2022
  Türkiye’nin en Trend Anne Bebek Çocuk Fuarı İBS'de yer almak için bizimle iletişime geçin...
  Sosyal Medya
  İletişim Bilgileri