image Kate Middleton, Prens George’u Böyle Terbiye Ediyor! image Pokemon Go, Bu Çocukları Bağımlı Hale Getiriyor!

  Filli Boya ‘Çocukları’ Sevdi

  Filli Boya, bir süredir çocuk merkezli sosyal sorumluluk projeleri ile gündemde. Bu projelerden biri olan “Filli Boya Bilim Kampı”nın üçüncü edatabı Ağustos’ta gerçekleştirildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yanı sıra TÜBİTAK-TÜSSİDE ve akademisyenlerin desteği ile hazırlanan proje kapsamında çocuklara uygulamalı akademik eğitim veriliyor, psikolojik destek sunuluyor.

  Projenin üçüncü  etabında çocuklar, Ulusal Meteroloji Enstitüsü, Malzeme Enstitüsü, Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü, Sismolojik İzleme Deprem Eğitim Merkezi, Gıda Enstitüsü gibi kurumlarda çalışan bilim insanlarını gözlemleme şansı yakaladı.

  TÜBİTAK MAM enstitülülerinin yanı sıra, İzmit Bilim Merkezi’ni de ziyaret eden çocuklar, kamp boyunca deprem, gıda, DNA izolasyonu ve DNA zinciri, petrol, mineraller, biyoteknoloji, yazılım, kodlama, fizik kuralları, kimya, model uçak yapımı, yaratıcı çalışmalar gibi birçok alanda kazanımlar elde ettiler. Kampın son günü ise çocuklar, sanatsal yönlerini ortaya çıkarmak ve hayal güçlerini harekete geçirmek amacıyla kendi kamp afişlerini tasarladılar.

  Özgün bir iş gerçekleştiren Filli Boya, 2016 sömertr tatilinde de benzer bir kamp düzenlemiş ve hem ebeveynlerin hem çocukların hayranlığını kazanmıştı.

  2016-2017 eğitim yılı yarı yıl tatilinde düzenlenecek olan Filli Boya Bilim Kampı’nı sakın kaçırmayın. Bizden söylemesi…

  İBS 2022
  Türkiye’nin en Trend Anne Bebek Çocuk Fuarı İBS'de yer almak için bizimle iletişime geçin...
  Sosyal Medya
  İletişim Bilgileri