image Türkiye’nin Girişimci Anneleri Konuşuyor – Bölüm 1 image Bu Yaz Bu Kitaplar Okunur!

  Ayın Sosyal Sorumluluğu: Gebelikte Beslenme Kılavuzu

  Kadınlar olarak ortak isteğimiz, hamilelik dönemini sağlıklı geçirmek ve bebeğimizi sorunsuz bir şekilde kucağımıza almak. Bunun için sürekli güvenilir bilgi arıyoruz. Bunu yaparken de maalesef bilgi kirliliğinin içerisinde kayboluyoruz. Uzmanlık alanı dışında konuşan ve eğitim almadığı halde sağlıklı yaşam anlatanlar bu kirliğin artmasına neden oluyor. Bu durumdan rahatsız olduğumuz için, güvenilir, objektif ve etik haber kaynaklarına ulaşmanın yollarını arıyoruz. Özellikle beslenmemizle ilgili kafa karıştıran açıklamalar yapıldığında neye inanacağımızı şaşırıyoruz.

  Durum böyle olunca da anne adaylarının kafası karışıyor. Uzmanlık dernekleri, doğru bilgiyi verebilmek ve halkın bilincini artırmak için çalışmalar yürütüyor. Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) de bu yapılarda biri. Dernek son olarak çok güzel bir çalışmaya imza attı ve anne adaylarına yönelik “Gebelikte Beslenme Kılavuzu” hazırlandı. Bu çalışma Türkiye’de bir ilk ve sosyal sorumluluk projesi olarak tasarlandı.

  Gebelikle İlgili Tüm Bilgiler Bu Kılavuzda 

  TJOD ile Koçak Farma işbirliği ile hazırlanan çalışma 1 Haziran 2016 günü düzenlenen basın toplantısı ile kamu oyuna tanıtıldı.

  Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) Başkanı Prof. Dr. Süleyman Cansun Demir, hazırladıkları “Gebelikte Beslenme Kılavuzu”yla, annelerin bebeklerinin daha sağlıklı ve iyi gelişmesi için neler yapmaları gerektiğini öğreneceklerini kaydetti. Prof. Dr. Demir, kılavuzda gebelikle ilgili neredeyse tüm bilgilerin bulunduğunu aktararak, bu süreçte yapılacak yanlış beslenmenin gebelik diyabeti veya tansiyon problemlerine yol açabileceğini ifade etti.
  Kılavuza Buralardan Ulaşabilirsiniz!

  Uzman hekimler tarafından hazırlanan kılavuza aile hekimlikleri, eczaneler ve kadın doğum uzmanları aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca TJ

  İBS 2022
  Türkiye’nin en Trend Anne Bebek Çocuk Fuarı İBS'de yer almak için bizimle iletişime geçin...
  Sosyal Medya
  İletişim Bilgileri